İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun omurga sebebi HPV adı verilen human papilloma virvücutür. Diğer bir söyleyiş ile HPV olarak adlandırılan sima papilloma virüslerinin menşe evetğu bir enfeksiyondur. Bahsi güzeşte HPV virüsünün vecihü çok türü mevcuttur. Hpv yani Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine illet evet. Siğiller genellikle insanların ten rengine için oluşmaktadır. Boydak iki tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de essah siğil değillerdir. Siğil Ne Geçer? Normalde siğillerin çokları sima vücudu dâhilin zararlı olmamakta ve rastgele bir sağaltım uygulanmaksızın resen geçebilmektedir. Bununla bile keyifsiz edici olan ya da genital bölgede çıkan siğillerin ise sağaltım edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit üzere sair cilt hastalıkları ile bile görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt dokunmabana türleri ile karışabileceğinden yaşa ilişkilı seboreik siğil var ise mutlaka mahir bir cilt doktoruna başvuru edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok zait bulunduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya serladığında hastalar doktora servuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin cihetı sıra kaşıntı, yanma ve kanama üzere sorunlar da yaşanabiliyor. Genital Siğil Niye Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok skorda farklı alt türü bulunuyor ve bu türlerden kimiları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere illet oluyor. Ancak temelı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir işaret de ortaya çıkmayabiliyor. Bir sair deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda tensel ilişkiye olmak Çok skorda partnerle korunmasız ilişkiye bulaşmak Tensel yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Muafiyet sisteminin yağsız olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Hangi Hastalıklara Suret Açar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla uğur haristığı sorunların başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla bile rahim ağzı kanseri vakalarının majör bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sorun Yaratır Mı? Gebeliğe ilişkilı ekstra bir problem meydana gelmez. Sadece genital siğillerin temelı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye ilişkilı kanamalar kabil. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları majör olan siğillerde bu mesele yaşandaçyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Muhtemel Yöneten? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom yararlanmaıdır. Çünkü HPV virüsü tensel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek dâhilin de tensel ilişkide kondom kullanılması önem taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak geliştirilen aşılar da mevcuttur. Kadınların olabildiğince enerjik tensel yaşlakin serlamadan önce aşı yaptırmalarında yarar var. 9 yaş üstü olan kız ve erkek çocuklara aşı konstrüksiyonlması olası olabiliyor. Ancak bu dönemde aşı konstrüksiyonlmadıysa ilerleyici dönemlerde de konstrüksiyonlabilir. 45 yaşına kadar olan hanımlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://kayserikilteknigikas.name.tr/ https://kidemliuzman.name.tr/ https://falciaraniyor.name.tr/ https://dedektor.name.tr/ https://gumushaneotelleri.name.tr/ Seo Fiyatları Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al
puff bar satın al